انواع پارتیشن

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۶

پارتیشن ها تقسیم کننده های مناسبی برای فضا هستند. آن ها می توانند جنس های گوناگونی داشته باشند، در رنگ های مختلفی ساخته شوند و متناسب با هر فضایی طرحی مخصوص به خود داشته باشند. این روز ها پارتیشن ها انواع گوناگونی دارند. برای مثال  پارتیشن دوجداره ، پارتیشن های تک جداره، اداری، مسکونی و … برخی از انواع آن هستند. علاقه مندان به طراحی داخلی معمولا از انواع پارتیشن برای تکمیل طراحی و تزیین فضا استفاده می کنند. در هر منزلی قسمتی وجود دارد که بتوان طراحی و زیبایی آن را با استفاده از پارتیشن به حد اعلی رساند.

پارتیشن برای فضای مسکونی

پارتیشن ها می توانند در فضاهای مسکونی علاوه بر تقسیم بندی فضا دکوراسیون آن را نیز تکمیل کند. در منازل کوچکتر که دیوار سبب کوچکتر شدن و گرفتگی فضا می شود پارتیشن های متناسب با آن فضای محدود می توانند به میزان زیادی به یاری ما بشتابد. پارتییشن های کوچک و ظریف با ارتفاع کم تر می توانند مطلب مد نظر ما را فراهم نمایند. در این گونه موقعیت ها پارتیشن ها  می توانند همچون یک دیوار کوچک عمل کنند و محیط های یک پارچه که نیاز به تقسیم بندی دارند، مانند هال و پذیرایی را جدا کنند بدون آن که فضای زیادی را اشغال نمایند.

انواع پارتیشن

انواع پارتیشن

پارتیشن متحرک

پارتیشن هایی با نوع کوتاه، با توجه به این که قابلیت حرکت داشته باشند یا نه به دو نوع ثابت و متحرک تقسیم بندی می شوند. برخی پارتیشن ها به صورت ثابت نصب می شوند و قابلیت حرکت ندارند. اما باید توجه داشته باشید که پارتیشن های متحرک برای خانوم هایی که همواره به تغییر دکوراسیون می اندیشیند مناسب تر است . زیرا آن ها می توانند به راحتی با توجه به نوع چیدمان خود مکان قرارگیری آن را نیز تغییر دهند و متناسب با آن فضایی را برایش در نظر بگیرند. این نوع از پارتیشن ها معمولا محلی برای قرار گیری اشیای تزیینی نیز دارند که می توانند برای تزیین فضا بسیار مناسب باشند.

پارتیشن آکواریومی

آکواریوم نیز می تواند به عنوان یک نوع پارتیشن در نظر گرفته شود. اما به گفته ی متخصصان طراحی دکوراسیون داخلی، بهتر است که این نوع پارتیشن را در محلی قرار دهیم که از دو طرف دید داشته باشد و از هر طرف به عنوان یک وسیله ی تزیینی در دیدرس قرار گیرد.

دیدگاه ها بسته شده اند.

برخی از مشتریان