دیوار کاذب چیست

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۱۷

این روزها جدا کردن فضاهای گوناگون دیگر به وسیله ی دیوار های آجری صورت نمی گیرد. زیرا این کار با هزینه ی بسیار زیادی همراه است و به علاوه نیاز به صرف انرژی و وقت زیادی دارد. از طرف دیگر وجود پارتیشن هایی که تمام و کامل می توانند کار این دیوار های آجری را انجام دهند بی آنکه ما را درگیر هزینه و صرف وقت و انرژی نمایند، روی اوردن به دیوارهای آجری کار بیهوده ای به نظر می رسد. این روز ها در طراحی و تولید انواع پارتیشن ابداعات و خلاقیت های بی نظیری صورت گرفته است و تولید این محصولات هر روز با پیشرفت های جدیدی به همراه است. در یک تقسیم بندی کلی می توان انواع پارتیشن را به دو نوع پارتیشن اداری و پارتیشن مسکونی تقسیم بندی می شوند. اما اگر قرار باشد تقسیم بندی جزئی تری صورت دهیم باید بگوییم که پارتیشن ها از لحاظ جنس و نوع به دسته های گونا گونی تقسیم می شوند. یکی از انواع پارتیشن ها دیوارهای کاذب هستند. ما در این مقاله قصد داریم تا به این موضوع بپردازیم که دیوار کاذب چیست و چه ویژگی هایی دارند.

دیوار کاذب

دیوار کاذب یکی از جدا کننده های فضای داخلی هر ساختمان است. این دیوارها را می توان حتی بعد از اتمام کار ساخت و ساز ساختمان اعمال کرد و در مکان مورد نظر اجرا نمود. یکی از مزیت های این دیوار ها این است که می توان بر اساس سلیقه ی خود و کاربردی که از آن ها انتظار می رود، نسبت به پوشش دهی لایه ی رویی آن اقدام کرد و متریال گوناگونی را برای آن در نظر گرفت.

دیوار کاذب چیست

دیوار کاذب چیست

ویژگی های دیوار کاذب

دیوار های کاذب می توانند در دو نوع متحرک و ثابت ساخته شوند. این دیوارها عموما بیشتر برای فضاهای بسیار بزرگ مناسب است. یکی از ویژگی های دیوار کاذب این است که مقاومت بسیار بالایی دارند و در برابر اتفاقاتی مانند زلزله از درجه ی آسیب ناپذیری بالایی برخور دارند. از این رو می تواند برای حفظ امنیت جان افراد گزینه ی مناسبی باشد.

انواع دیوار کاذب

با توجه به محیط مورد استفاده، علاقه و کاربردی که از دیوار کاذب انتظار می رود می توان از انواع دیوار کاذب استفاده کرد. برای مثال در حالت عمومی از دیوارهای گچی استفاده می شود. این نوع دیوارها از ساده ترین نوع آن ها به شمار می روند. اما در محیط هایی همچون اشپزخانه، حمام ، سرویس بهداشتی  و .. از دیوارهایی استفاده می شود که در برابر رطوبت از مقاومت کافی برخوردار باشند. در مکان هایی که احتمال اتش سوزی در آن می رود پیشنهاد می شود که از دیوارهای شیشه ای که می توانند تا چند ساعت در برابر آتش مقاومت داشته باشند، استفاده شود.

دیدگاه ها بسته شده اند.

برخی از مشتریان