همه چیز درباره پارتیشن

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۱۲

کلمه ی پارتیشن از واژه ی انگلیسی Partition  گرفته شده است. این بدان معنی است که این محصول به همراه نام خود وارد ایران شده است. لفظ پارتیشن به صورت خیلی کلی مطرح می شود و با توجه به معنی آن می تواند به هر شیئی که بین دو فضا جدایی می افکند و به نوعی فاصله ای را ایجاد می کند، اطلاق شود. از این رو می توان این کلمه را برای هر نوع جسم متحرک یا ثابتی که خاصیت جداکنندگی و فاصله اندازی یک فضا را دارد، به کار برد. مثلا یک دیوار از هر جنسی مثل آهن، پلاستیک، چوب، فلز، آجر و … می تواند به عنوان یک پارتیشن در نظر گرفته شود. پرده ای که در میان یک فضا تعبیه می شود نیز یک پارتیشن در نظر گرفته می شود. برای فضاهای مجازی هم پارتیشن، به نوعی، تعریف شده است. برای مثال در علوم کامپیوتری، از لفظ پارتیشن بندی برای جداسازی و تقسیم فضای بین هارد و دیسک، استفاده می شود. این لفظ در صنعت ساختمان نیز کاربرد دارد. برای جدا سازی فضای محیط اداری از کلمه ی پارتیشن بندی استفاده می شود. در این مقاله با عنوان همه چیز درباره پارتیشن می توانید اطلاعات مفیدی درباره آن کسب کنید.

خاصیت جا به جایی

همانطور که گفته شد پارتیشن می تواند به هر نوع تفکیک کننده ی فضا اطلاق شود. اما در اصطلاح، این لفظ برای دیوارهای مخصوصی که هم خاصیت جدا کنندگی داشته باشند و هم قابلیت جا به جایی، به کار برده می شود. در اصطلاح فنی، به جسمی اطلاق می شود که علاوه بر تفکیک فضا، بتوان آن را از هم جدا کرد و در جای دیگر نصب کرد.

همه چیز درباره پارتیشن

همه چیز درباره پارتیشن

انواع پارتیشن های اداری

برای تقسیم بندی پارتیشن اداری می توان از دو دسته ی پارتیشن های دو جداره و پارتیشن های تک جداره نام برد. برای تقسیم بندی جزئی تر نیز می توان در مرحله ی بعد، به پارتیشن هایی با فرم های متفاوت اشاره کرد. مثلا پارتیشن تک جداره با فریم آلمینیوم  یا پارتیشن دو جداره با فریم چوبی و …

در مرحله ی بعد هم می توان در تقسیم بندی جنس ها بیشتر پیش رفت. مثلا در پارتیشن چوبی می توان از انواع چوب ام دی اف، نئو پان، چوب و … نام برد.

 

دیدگاه ها بسته شده اند.

برخی از مشتریان