پارتیشن پاروان چیست ؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۸

پارتیشن پاروان از نوع پارتیشن های متحرک است. این نوع پارتیشن علاوه بر این که می تواند فضای محیط را جداسازی کند و فضای مجزایی را با کارایی خاص به وجود اورد، از زیبایی منحصر به فردی نیز برخوردار است و می تواند دکوراسیون محیط را تکمیل کند. در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم که پارتیشن پاروان چیست ؟ و چه نقشی در تزیین منزل دارد. اگر می خواهید بدانید که چگونه می توانید با استفاده از پارتیشن منزل خود را تزیین کنید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

ویژگی های پارتیشن پاروان

یکی از خصوصیت های منحصر به فرد و بسیار کارآمد پارتیشن های پاروان این است که متحرکند. از این رو از قابلیت جا به جایی برخوردارند. این نوع پارتیشن ها به دلیل این که سبک و کم وزن هستند و نقش و رنگ آن ها بسیار متنوع است، در میان مردم محبوبیت  زیادی دارند. افراد با خریداری یکی از این پارتیشن ها برای منزل خود می توانند محیط های دلنشین و خلاقانه ای ایجاد کنند.

کارایی پارتیشن پاروان

تقسیم بندی فضا به وسیله ی پارتیشن پاروان

پارتیشین های پاروان مخصوصا اگر از نوع هنری آن باشند و تزیین شده باشند، می توانند خاصیت دکوری داشته باشند. این پارتیشن ها می توانند فضای دلنشینی برای منزل شما فراهم کنند. اما در کنار این زیبایی، می توانید از آن به عنوان یک وسیله ی کارامد نیز استفاده کنید. برای مثال اگر در منزل کار خیاطی یا امور هنری مانند نقاشی انجام می دهید، می توانید از این نوع پارتیشن برای ایجاد یک محیط کار دلچسب استفاده کنید و فضای مجزایی برای خود ایجاد نمایید.

پنهان کردن ایرادات منزل

اگر در نتیجه ی معماری نامناسب یا نقشه ی نازیبا قسمتی از دیوار منزل شما کج است، یا ترک خورده است و یا ایرادات دیگری دارد که دلتان می خواهد آن را پنهان کنید، می توانید از پارتیشن پاروان کمک بگیرید. با کمک آن هم می توانید محیط مد نظر را بیارایید و هم می توانید ایرادات آن را از دید دیگران پنهان کنید.

پارتیشن پاروان چیست ؟

پارتیشن پاروان چیست ؟

انواع پارتیشن های پاروان

پاروان ها در دو نوع پایه دار و بدون پایه تهیه می شوند. عرض استاندارد برای پاروان های بدون پایه بین ۴۰ تا ۵۰ سانتی متر است. باید در نظر داشت که اگر عرض این نوع پارتیشن ها از حالت استاندارد کوچکتر یا بزرگتر باشند تعادل آن ها بر هم می خورد و ممکن است به زمین بیفتند. نکته ی دیگر در باره ی این نوع پارتیشن ها این است که باید آن ها را به صورت زیگزاگ وار قرار داد تا تعادل آن بهتر حفظ شود. تعداد لته های بصورت استاندارد برای این نوع پارتیشن ها بین ۳ تا ۴ لته است.

طراحی پارتیشن  پاروان

برای این که در مورد جنس و طرح پاروان مورد نظر تصمیم بگیرید باید کاربرد و جایی که قرار است این پارتیشن در آن قرار بگیرد را مد نظر داشته باشید. معمولا بهتر است که قاب پارتیشن پاروان از چوب باشد زیرا گرمای خوبی را به محیط القا می کند. پرده ی پاروان هم باید به صورتی باشد که با طرح پرده منزل  رنگ مبلمانتمان همخوانی لازم را داشته باشد.

دیدگاه ها بسته شده اند.

برخی از مشتریان