پارتیشن چیست؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۵

پارتیشن یک کلمه ی انگلیسی است و به معنای جدا کردن است. به وسیله ای گفته می شود که با کمک آن می توان بین یک فضا را به دو قسمت تقسیم کرد و دو فضای مجزا را به وجود آورد. پارتیشن ها معولا انواع گوناگونی دارند. می توانند اداری باشند یا مخصوص منزل. ظاهری رسمی داشته باشند یا به یک پدیده ی تزیینی بدل شوند. این روزها همه ما می دانیم که پارتیشن چیست؟ ما در این مقاله اطلاعاتی در باره ی چیستی و مدل های گذشته و کنونی آن اشاره می کنیم. اگر مایلید بدانید که این وسیله چیست و چه کارایی هایی داشته و چه تغییراتی را پشت سر گذاشته است تا پایان این مقاله با ما همراه باشید

کارایی پارتیشن ها در گذشته

در گذشته پارتیشن به صورت یک دیوار چوبی که تا سقف امتداد داشت مفهوم پیدا می کرد. این دیوار چوبی در دو طرف خود طبقاتی داشت که می توانست جایگاهی مناسب برای قرار دادن اشیای تزیینی به شمار آید. از این رو کاربردی دو منظوره داشت. یعنی هم یک دیوار بلند بود و هم یک وسیله ی تزیینی به شمار می رفت.

طراحی پارتیشن

برای این که بتوانید یک پارتیشن مناسب برا یک فضا ترتیب دهید، پیش از هرچیز باید پلان فضایی که قرار است پارتیشن را در آن جا قرار دهید، مشخص کنید. بعد از این که آن محل را مشخص کردید، سپس باید اندازه ی پارتیشن را نسبت به متراژ محل در نظر بگیرید و پس از آن درباره ی فرم و طرح و جنس و رنگ آن تصمیم های لازم را به عمل آورید.

پارتیشن چیست؟

پارتیشن چیست؟

کاربرد پارتیشن برای منزل

پارتیشن ها می توانند جدا کننده های بسیار مناسبی برای فضاهای مسکونی به شمار آیند. وجود یک پارتیشن به جای دیوار به علاوه بر این که می تواند جدا کننده و تقسیم کننده ی فضا باشد، می تواند عاملی برای زیبایی منزل نیز در نظر گرفته شود. شما می توانید پارتیشن ها را برای بدین منظور برای منزل استفاده کنید:

می توانید با کمک پارتیشن فضای ورودی را از سایر قسمت ها جدا کنید.

می توانید با استفاده از پارتیشن فضای هال و پذیرایی را از یک دیگر متمایز کنید.

با استفاده از آن می توانید غذاخوری را از پذیرایی جدا کنید.

می توانید قسمت هایی از منزل که دارای قناسی و ناهماهنگی هستند را پنهان کنید. ستون هایی که در میان مرکز منزل قرار گرفته اند را از نظر پنهان کنید یا دیوارهای کج را به وسیله ی آن بپوشانید.

به کمک پارتیشن اداری و پارتیشن مسکونی می توانید اتاق های بزرگ را به فضاهای کوچکتر و اختصاصی تقسیم بندی کنید. مثلا قسمت خواب را از قسمت تعویض لباس جدا کنید. یا محل کوچکی برای کار در نظر بگیردی و اموری از این قبیل.

با استفاده از پارتیشن ها م توانید برای اتاق کودک فضایی فراهم آورید تا اسباب بازی های کودک خود را در آن قرار دهید.

دیدگاه ها بسته شده اند.

برخی از مشتریان