چطور محیط کارمان را خودمان پارتیشن بندی کنیم؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۳

چطور محیط کارمان را خودمان پارتیشن بندی کنیم؟

۴ نکته مهم در پارتیشن سازی

چطور محیط کارمان را خودمان پارتیشن بندی کنیم؟ پارتیشن های اداری نه تنها دفتر را از نگاه غم انگیز و بی نظمی متمایض می کنند بلکه آنها باعث ایجاد حس حریم شخصی برای کارکنان و کاهش سرو صدا می شوند . پارتیشن های دیوار کوتاه به کارکنان اجازه می دهد که با وجود داشتن فضای کاری شخصی با یکدیگر صحبت کنند اگر اداره شما جدید بوده یا در مضیقه بی پولی قرار دارید ممکن است نتوانید از پارتیشن های مدل جدید و تمام عیار استفاده کنید ولی خبر خوب این است که شما گزینه های متفاوتی دارید به عنوان مثال شما می توانید خودتان درست کنید یا پارتیشن ارزان قیمت را از یک تامین کننده معتبر تهیه کنید.

اگر شما به یک طرح ویژه نیاز دارید یا می خواهید در هزینه صرفه جویی کنید بهتر است خودتان پارتیشن را بسازید دستورالعمل های زیر شما را در ساختن یک پارتیشن خود ساز یاری می کنند.

۱- طراحی یک الگوی پارتیشن

قبل از شروع کار به یک طرح و الگوی مناسب فکر کنید.

با اندازه گیری فضای اداری خود و ایجاد یک پلان برای پارتیشن های خود شروع کنید.

اطمینان حاصل کنید که شامل راه روهای مناسب و نگه داشتن ابعاد مبلمان اداری خود را در ذهن داشته باشید.

همان طور که روی طرح های خود کار می کنید در نظر بگیرید که آیا شما نیاز به پارتیشن های ثابت یا متحرک دارید. اگر دفتر شما نیاز به تغییرات مداوم داشته باشد بهتر است از پارتیشن های متحرک و انعطاف پذیر استفاده کنید.

۲- ایجاد فریم ها

تمام اینها پنج قطعه چوب برای ایجاد یک قاب برای یک پارتیشن اداری DIY است . چوب ها را به اندازه های مساوی بریده و با اتصال چهار قطعه یک مربع درست کنید برای استحکام بیشتر اتصالات از دو پیچ یا میخ در هر اتصالی استفاده کنید . برای محکم کاری قطعه چوب پنجم را بصورت افقی در داخل مربع قراردهید برای محکم کردن این قطعه از چوب از میخ و یا پیچ استفاده کنید سپس به هر دو طرف این قاب مربع تخته سه لا بزنید.

۳- پوشش فریم ها

گام بعدی این است که قاب خود را با پارچه بپوشانید بوم و نمد هر دو مواد مناسب برای پوشش پارتیشن هستند به یاد داشته باشید که پوشش های پارتیشن شما صدای دفتر تنظیم خواهد کرد ، زیرا فضای بسیار زیادی را می گیرند چگونگی انتخاب پارچه را به طرح رنگ فصلی دفتر اضافه کنید.

۴- پارتیشن را محکم کنید.

شما می توانید پارتیشن های اداری را با پیچ کردن مورب از طریق تخته سه لا به دیوار یا کف محکم کنید اگر می خواهید پارتیشن ها را بعدا” تغییر دهید یا جایگزین کنید می توانید این پیچ ها را باز کنید.

دیدگاه ها بسته شده اند.

برخی از مشتریان