کاربرد پارتیشن مسکونی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۶

پارتیشن ها انواع گوناگونی دارند. اگر بخواهیم ان ها را دسته بندی نماییم، باید فاکتورهای زیادی را در نظر داشته باشیم، پارتیشن ها به لحاظ شکل ظاهری می توانند به دسته هایی مانند پارتیشن های سراسری، پارتیشن ها کابینی، پارتیشن های متحرک، نوع آکاردئونی، و … اشاره کرد. تقسیم بندی پارتیشن ها با در نظر گرفتن جنس آن ها نیز می تواند دسته های گوناگونی همچون پارتیشن المینیومی، پارتیشن شیشه ای، پارتیشن ام دی اف، پارتیشن چوبی و پارتیشن پی وی سی اشاره کرد. اگر بخواهیم پارتیشن ها را به لحاظ کاربرد آن ها دسته بندی نماییم می توانیم از انواع پارتیشن اداری از نوع پارتیشن اداری تک جداره و پارتیشن اداری دوجداره، پارتیشن مسکونی یاد کنیم.  در این مقاله به کاربرد پارتیشن مسکونی اشاره می کنیم و به ذکر نکاتی در این خصوص می پردازیم.

فضاسازی منزل با استفاده از پارتیشن مسکونی

پارتیشن مسکونی یکی از پر کاربردترین پارتیشن های موجود در بازار است. این نوع محصولات وظیفه ی تقسیم بندی فضا را بر عهده دارند و از طرفی می توان گفت که این امر، تنها وظیفه ی این محصولات نیست.

جدا کردن نشیمن از غذا خوری

معمولا معماری ایرانی برای منازل مسکونی نقشه ای یک پارچه را طرح ریزی می کند. بنابر این به جز اتاق خواب فضاهای دیگر بدون تقسیم بندی باقی می مانند. یکی از محیط هایی که نیاز به جدا شدن از سایر مکان های منزل دارد، اتاق نشیمن و غذا خوری است.

کاربرد پارتیشن مسکونی

کاربرد پارتیشن مسکونی

پارتیشن بندی فضای منزل

پارتیشن بندی منازل مسکونی تنها بمنحصر به فضای پذیرایی واتاق ها نمی شود بلکه حمام و سرویس بهداشتی نیز می تواند فراخور نیاز و سلیقه ی افراد پارتیشن بندی شوند. یکی از بهترین متریالی که می تواند برای تقسیم بندی این گونه محیط ها به کار رود شیشه است.

خاصیت تزیینی پارتیشن ادرای

تقسیم بندی محیط یکی از مهم ترین کاربردهای پارتیشن های مسکونی است اما می توان گفت که این کار، تنها کاربرد این محصولات نیست. ایجاد فضای دل چسب و محیط دل نواز مهم ترین کابرد پارتیشن مسکونی به شمار می آید. تزیین منزل و ایجاد تناسب بصری نیز از دیگر ویژگی ها و کاربرد های پارتیشن مسکونی است.  برای مثال کشو بندی و قفسه بندی محصول مورد نظر می تواند شرایط مناسبی را برای نگهداری انواع کتاب، وسایل تزیینی و گل به شمار آید.

 

دیدگاه ها بسته شده اند.

برخی از مشتریان