کاربرد پارتیشن چیست ؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۷

پارتیشن ها محصولاتی امروزین هستند. در گذشته برای تقسیم فضا و ایجاد محیط های تازه و خارج کردن فضا از حالت یک پارچگی، متوسل به دیوارهای اجری می شدند. این کار هزینه های بسیار زیادی را به همراه داشت. به علاوه، وقت و انرژی بسیار زیادی هم مورد نیاز بود. ضمن این که گذاشتن این دیوارها حالتی دائمی داشت. و پس از آن امکان تغییر دکوراسیون یا جا به جایی آن وجود نداشت. اما این روز ها پارتیشن ها جای دیوارهای اجری را گرفته اند. این محصولات امکانات بی نظیری را در اختیار کاربران قرار می دهد. از جمله امکان فضا سازی و تقسیم محیط به قسمت های مورد نیاز. همچنین امروزه از پارتیشن ها به عنوان یک وسیله ی تزیینی نیز استفاده می شود. امکان جابه جایی راحت آن ها و تغییر دکوراسیون به سبک مورد نظر و به کرات، باعث شده است که این روزها این محصولات به یکی از پر طرفدار ترین لوازم اداری و مسکونی تبدیل شود. ما در این مقاله به بررسی این می پردازیم که کاربرد پارتیشن چیست ؟ اگر مایلید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب نمایید، تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 

کاربرد پارتیشن چیست ؟

کاربرد پارتیشن چیست ؟

پارتیشن در کجا استفاده می شود

استفاده از پارتیشن ها محدود به مکان و فضای خاصی نمی شود. این کالا می تواند در اداره ها، سازمان ها، نهاد های دولتی و خصوصی، شرکت ها و سایر محیط هار کاری استفاده شود. همچنین منازل یکی دیگر از مکان هایی هستند که پارتیشن ها در آن جا مورد استفاده قرار می گیرند.

پارتیشن اداری

پارتیشن هایی که در اداره و سایر محیط های کاری استفاده می شوند، به منظور تقسیم فضا طراحی شده اند. بنابر این ظاهر آن ها بیشتر از نوع ساده ی آن است و ظاهر اداری دارد. بنابر این پارتیشن اداری از نوع ساده انتخاب می شود و پارتیشن اداری دو جداره یکی از پر کاربرد ترین نمونه های مورد استفاده در ادارات می باشد. دلیل اهمیت این نوع پارتیشن، خاصیت آکوستیک بودن و عایق صدا بودن آن است.

پارتیشن  غیر اداری

در فضاهای غیر اداری نیز انواع پارتیشن مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال مکان هایی مانند لابی ها، اتاق های مذاکره و … از جمله مکان های غیر اداری ای هستند که پارتیشن هایی در آن جا تعبیه می شود. نوع پارتیشن ها در این مکان ها غیر رسمی تر از پارتیشن های مورد استفاده در ادارات می باشد. این پارتیشن ها معمولا علاوه بر نقش تفکیک فضا، می توانند برای تلطیف محیط و اراستن آن مورد استفاده قرار گیرند.

پارتیشن مسکونی

یکی از پر کاربرد ترین پارتیشن های موجود، پارتیشن های مسکونی هستند. پارتیشن های مسکونی علاوه بر این که خاصیت فضا سازی و تقسیم بندی محیط دارند، می توانند وظیفه ی تزیین فضا را نیز بر عهده داشته باشند. نوع پارتیشنی که در این محیط ها استفاده می شود باید با سبک کلی منزل تناسب داشته باشد و به لحاظ رنگی نیز با آن ها هماهنگی لازم را داشته باشد. با رعایت برخی نکات مربوط به دکوراسیون و طراحی داخلی در نهایت می توان با استفاده از پارتیشن مسکونی، تناسب بصری لازم را ایجاد نمود.

دیدگاه ها بسته شده اند.

برخی از مشتریان