۳ نکته درباره پارتیشن پرده ای

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۱۰

عقیده ی رایج این است که پرده ها تنها برای پنجره ها مناسب اند و هیچ کارایی دیگری ندارند. در صورتی که این عقیده اشتباه است. پرده ها می توانند کارایی های متفاوت تر و گسترده تری داشته باشند. برای مثال می توانند به عنوان یک پارتیشن مناسب برای جدا کردن قسمت های متفاوت محیط منزل به شمار روند. شما می توانید قسمت های مختلف منزل خود را با استفاده از انواع پرده جدا کنید و فضاهای مناسبی برای آن ترتیب دهید. در این مقاله به ذکر ۳ نکته درباره پارتیشن پرده ای پرداخته ایم امیدواریم که بتوانیم ایده های مناسبی در این خصوص برای شما ایجاد کنیم.

3 نکته درباره پارتیشن پرده ای

3 نکته درباره پارتیشن پرده ای

در نظر گرفتن نیاز محیط و کاربرد پرده

اگر قصد انتخاب و استفاده از پارتیشن پرده ای دارید باید در نظر داشته باشید که این کار را با توجه به نیاز محیط انجام دهید و مطابق با آن پرده ی مناسب را انتخاب نمایید. برای مثال اگر قصد دارید که پارتیشنی را برای محیطی که منحنی است و به صورت یک دست صاف نیست، در نظر بگیرید می توانید از پارتیشن پرده ای استفاده کنید. یکی از مزیت های پارتیشن پرده ای این است که به راحتی می توانید آن ها را جمع کنید و کنار بزنید. بنابر این باید محیط مناسب آن را برایش در نظر گرفت.

انتخاب جنس و رنگ پارتیشن پرده ای

برای انتخاب جنس و رنگ پارتیشن پرده ای باید مجموعه ای از عوامل را در نظر بگیرید. برای مثال ارتقای انتظار شما در خصوص میزان خصوصی بودن حریم و حفظ محرمت فضا می تواند عاملی برای در نظر گرفتن پرده ای با ضخامت بیشتر باشد. و بالعکس.  نکته ی دیگری که باید در این خصوص در نظر گرفت این است که شما برای میزان نوری که قرار است از آن تبادل شود و محیط را تحت تاثیر قرار دهد، چقدر است؟ پرده های نازک تر مثل حریر نور را به خوبی از خود عبور می دهند اما اگر قصد دارید که فضایی دنج تر و تارک تر را برای خود فراهم نمایید باید پارچه هایی با ضخامت بیشتر را در نظر بگیرید.

پارتیشن پرده ای برای اتاق خواب

یکی از نکته هایی که دراین جا مطرح می شود این است که شما نه تنها می توانید بین اتاق خواب و سایر فضاهای مد نظر، از جدا کننده های پرده ای استفاده کنید بلکه می توانید فضای اتاق خواب را نیز به این وسیله اختصاصی تر نمایید و برای مثال محیط قرار گرفتن تخت را از سایر فضاهای اتاق خواب جدا نمایید.

دیدگاه ها بسته شده اند.

برخی از مشتریان